Uncategorized

Pavel Poc jednal s Českou podnikatelskou reprezentací při EU

16. března 2016 – Místopředseda výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin v Evropském parlamentu Pavel Poc (ČSSD) se sešel s Českou podnikatelskou reprezentací při EU (CEBRE). Hlavním tématem setkání byla energetická politika ČR a EU.

Setkání se zúčastnili předsedové představenstev nejen významných českých a slovenských energetických společností, ale také představitelé zaměstnavatelských organizací z České republiky a Slovenska. V průběhu setkání tak probíhala aktivní diskuse například mezi předsedou představenstva ČEZ Distribuce Richardem Vidličkou, nebo předsedou představenstva společnosti E.ON Distribuce Zdeňkem Bauerem.

Diskuse se obsahově dotýkala nebezpečí přesunu výroby z členských států EU do třetích zemí, možnostech speciálního zdaňování pro energeticky náročné průmyslové podniky, snižování energetické náročnosti zpracovatelského průmyslu nebo zohledňování geograficko-klimatických specifik jednotlivých členských států při přijímání legislativy.

“Jako sociální demokrat samozřejmě zastupuji především zájmy zaměstnanců a občanů než zájmy byznysu, ale rozumné názory profesionálů vždycky beru v úvahu a i z tohoto jednání bylo zřejmé, že vzájemně přijatelná řešení většiny klíčových otázek jsou možná.” říká Pavel Poc a dodává: “To hlavní co byznis potřebuje, jsou rovné podmínky k podnikání a jistota pro dlouhodobé investice a ani jedno není v rozporu s ochranou zdraví a životního prostředí v rozporu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *