Uncategorized

Zpravodajský portál EurActiv.cz zařadil europoslance Pavla Poce mezi 40 nejvlivnějších osobností české energetiky

Žebříček 40 nejvlivnějších lidí v české energetice #EurActory40  byl sestaven anonymním hlasováním desítkou odborníků zastupujících důležité instituce, organizace a firmy, které se v České republice zabývají energetikou a energetickou politikou. Redakce EurActivu předložila komisi 80 jmen, ale hlasující mohli sami doplnit do výběru své další favority.

Do předvýběru se tak zařadilo mnoho jmen z českých i bruselských institucí, firem a nevládních organizací. Dle EurActivu se však překvapivě dostalo do nejužšího výběru jen málo Čechů působících v Bruselu. ČSSD má v žebříčku 2 své zástupce z EP, Pavla Poce místopředsedu výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, a Miroslava Poche z Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku.

„ Zpráva mne samozřejmě potěšila, hlavně i proto, že o sestavení žebříčku #EurActory40 hlasovali experti, kteří mají skutečný přehled o energetické politice“, říká Pavel Poc.

V oblasti energetiky v Evropském Parlamentu prosazoval Pavel Poc české zájmy například při jednáních o směrnici o energetické efektivitě, spolupodílel se na tvorbě stanoviska EP ke směrnici zabývající se radioaktivním odpadem a podal několik pozměňujících návrhů k novelizaci směrnice o jaderné bezpečnosti. Dlouhodobě aktivně prosazuje zájmy a specifika české energetiky v politické frakci S&D, kde má nezanedbatelné slovo při ovlivňování politiky sociálních demokratů v EP k energii z jádra. V neposlední řadě hlasoval pro to, aby jaderná energie byla i v budoucnosti považována za udržitelný zdroj.

Výsledný žebříček lze nalézt pod tímto odkazem: http://euractiv.cz/wp-content/uploads/2016/09/EurActory40_CZ.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *