Uncategorized

ENVI newsletter 10.- 11.dubna 2017

Další zasedání výboru ENVI se konalo v Bruselu ve dnech 10. a 11. dubna 2017.

Hlasovali jsme o ambiciózním návrhu na snížení plýtvání potravin, snažili jsme se docílit koordinace mezi členskými státy při dosahování cílů v oblasti snižování plýtvání. Každý rok je v Evropské unii vyhozeno přibližně 88 mil. tun jídla a s tím související náklady, které se odhadují na 143 mld. €. Plýtvání jídlem není jen etickým a ekonomickým problémem, ale také vyčerpává omezené přírodní zdroje.

Také jsme měli důležité hlasování v oblasti zdravotnictví, především v otázce nemocí jako jsou HIV­/AIDS, tuberkulóza a žloutenka typu C. Žádáme o komplexní rámcovou politiku EU, protože navzdory významnosti zdravotních rizik s těmito chorobami spojenými stále existují rozdíly ve zdravotních systémech členských států. Měli jsme také včasnou diskuzi o úloze Evropské unie při dosahování trvale udržitelných cílů OSN. Tyto cíle jsou obecnou výzvou k zakročení a ukončení chudoby, k ochraně planety a k zajištění míru a prosperity pro všechny.

V rámci naší práce s evropskými agenturami, za které jsme zodpovědní, jsme měli slyšení s paní Andreou Ammon, ředitelkou Evropského centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Navíc s námi diskutoval pan Hans Bruyninckx, ředitel Evropské agentury pro životní prostředí, o úspěších v roce 2016 a o pracovním programu na tento rok.

Celý text zde : http://www.europarl.europa.eu/cmsdata/116622/7%20-%20ENVI%20News%20-%2010-11%20April%202017.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *