Uncategorized

ENVI newsletter 3. – 4.května 2017

Hlasovali jsme o námitkách proti geneticky modifikovaným organismům a produktům (GMO) a závěrům o nejlepších dostupných technikách pro velké spalovací zařízení. Rovněž jsme projednávali zprávu o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních. Tento návrh přispívá k cirkulární ekonomice a k ochraně lidského zdraví a životního prostředí, včetně ekologicky šetrného využití a likvidace EEE odpadu.

V souvislosti s rozpočtovým postupem EU v roce 2018 jsme uspořádali výměnu názorů ohledně rozpočtových priorit našeho výboru s panem Siegfriedem Muresanem, hlavním zpravodajem pro rozpočet na rok 2018. Diskutovali jsme o přeshraniční zdravotní péči s Komisí. Navzdory silným potenciálním přínosům této směrnice pro občany EU, pokud jde o zdravotní péči a posílení postavení pacientů, byly její výsledky sníženy kvůli nerovnoměrné implementaci a nedostatečné informovanosti. Kromě toho pan Vytenis Andriukaitis, komisař pro zdraví a bezpečnost potravin, s námi vedl rozpravu o hodnocení a provádění pracovního programu Komise na rok 2017 a o prioritách pro následující rok.

Pan Peter Thomson, předseda Valného shromáždění OSN, představil realizaci cílů udržitelného rozvoje. Uspořádali jsme výměnu názorů s Komisí a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin na téma rostlinných olejů.

A konečně, jako součást naší práce s evropskými agenturami, za které jsme zodpovědní, jsme uspořádali každoroční výměnu názorů s Dr. Bernhardem Urlem, výkonným ředitelem Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, EFSA

Celý newsletter zde : http://www.europarl.europa.eu/cmsdata/117731/9%20-%20ENVI%20News%203-4%20May%202017.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *