Uncategorized

Roamingové poplatky jsou minulostí

Ode dneška 15. června 2017 jsou konečně roamingové poplatky v EU zrušeny.  Začátkem tohoto roku socialisté a demokraté prosadili v Evropském parlamentu poslední právní úpravu potřebnou ke zrušení roamingu. Když frakce socialistů a demokratů před několika lety vyzvala k ukončení roamingových poplatků, narazila na odpor od některých členských států, konzervativců a dokonce i od Komise. Ode dneška budou hovory, textové zprávy a mobilní data za stejnou cenu, za jakou je operátoři účtují ve svých zemích.

„Jednoznačně se jedná o velké vítězství pro evropské spotřebitele, lidé mohou konečně komfortně využívat mobilní volání a data ve všech zemích EU aniž by dostali  při pohledu na účet za telefon infarkt,“ říká Pavel Poc, místopředseda ENVI.

Po deseti letech bojů frakce S & D jsou poplatky za roaming konečně minulostí. Zrušení poplatků je úspěchem Evropské unie, jejímž cílem je jednotný mediální trh. Padla další pomyslná bariéra a ode dneška můžeme využívat telefon kdekoliv v Evropě a cítit se jako doma.

„Sociálnědemokratická frakce v EP se postavila velkým telekomunikačním společnostem a uhájila zájmy občanů. Teď je to na vládě České republiky, aby zajistila u mobilních operátorů, ovládajících český trh snížení cen za data. Paradoxně v zahraničí budeme platit méně, než doma,“ dodává Pavel Poc.

 

Pavel Poc, europoslanec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *