Uncategorized

ENVI newsletter 11. a 12. října 2017

Další zasedání ENVI proběhly 11. a 12. října v Bruselu.

Začalo se velmi citlivým tématem, a to tzv. „Monsanto papers“ souvisejícími s probíhající autorizací glyfosátu. Společné veřejné slyšení výborů ENVI a AGRI umožnilo poslancům projednat s odborníky otázku důvěryhodnosti vědeckých studií týkajících se rozhodnutí amerických regulačních agentur a jejich autorizace přípravku na ochranu rostlin Roundup. Právě ten je nejvýznamnějším produktem společnosti Monsanto, přičemž účinnou látkou je glyfosát. Dále byly projednány i závěry Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), které posuzovaly rizika glyfosátu.

Členové ENVI si také vyměnili názory s místopředsedou Komise J. Katainenem, který je zodpovědný za pracovní politiku EU, investice a konkurenceschopnost, o implementaci pracovního programu Komise na rok 2017 a priorit pro rok 2018.

Dále se hlasovalo o usnesení ve věci Akčního plánu pro ochranu přírody, jehož cílem je zlepšit provádění směrnic o přírodě a urychlit tak pokrok směrem k cíli strategie EU 2020, kterým je zastavení ztrát biodiverzity.

Více informací o diskuzi si můžete přečíst zde: http://www.europarl.europa.eu/cmsdata/128941/18.%20ENVI%20News%20October%202017.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *