Media - press

| PAVEL POC
Váš poslanec Evropského parlamentu

ČSSD uspěla u Nejvyššího soudu a Z. Altnerovi zatím platit nemusí

Praha (7. června 2016) – Česká strana sociálně demokratická uspěla u Nejvyššího soudu se svou žádostí o odklad vykonatelnosti rozsudku Městského soudu v Praze ve sporu se Zdeňkem Altnerem. Vykonatelnost byla odložena až do doby, než Nejvyšší soud rozhodne o dovolání ČSSD. Rozsudek Městského soudu přiznal Z. Altnerovi částku 18,5 milionu korun s příslušenstvím a s astronomickou smluvní pokutou téměř 320 milionů korun jako údajný podíl na výnosech z vlastnictví Lidového domu, s čímž ČSSD nesouhlasí a podala dovolání k Nejvyššímu soudu.

Praha (7. června 2016) – Česká strana sociálně demokratická uspěla u Nejvyššího soudu se svou žádostí o odklad vykonatelnosti rozsudku Městského soudu v Praze ve sporu se Zdeňkem Altnerem. Vykonatelnost byla odložena až do doby, než Nejvyšší soud rozhodne o dovolání ČSSD. Rozsudek Městského soudu přiznal Z. Altnerovi částku 18,5 milionu korun s příslušenstvím a s astronomickou smluvní pokutou téměř 320 milionů korun jako údajný podíl na výnosech z vlastnictví Lidového domu, s čímž ČSSD nesouhlasí a podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Informoval o tom mediální zástupce advokátní kanceláře Bělina&Partners pro klienta ČSSD Jiří Chvojka.

„Jsme samozřejmě rádi, že náš návrh na odklad vykonatelnosti byl u Nejvyššího soudu úspěšný a věříme, že se nám v dalším řízení podaří obhájit závěr, že pohledávka pana Altnera je neoprávněná,“ uvedl Jiří Chvojka. Sociální demokracie vznik pohledávky nikdy neuznala, zejména proto, že ze smlouvy již uhradila Z. Altnerovi a jeho partnerům přes 50 milionů korun. Podala proto dovolání k Nejvyššímu soudu a nyní uspěla se žádostí o odklad vykonatelnosti rozsudku do doby, kdy bude dovolání posouzeno.

Historii celého sporu je možné najít na informačních stránkách www.spor-altner.cz, kde budou umisťovány informace, které se případu týkají a které je možné zveřejnit. Jsou zde zveřejňovány i všechny částky vyplacené na základě pravomocných exekučních příkazů věřitelů Z. Altnera.

Veškeré informace o této kauze naleznete na internetových stránkách : http://www.spor-altner.cz/